Marimex Spa Studna 0,6 l

Kód: MAR-11313121
130 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Přípravek snižuje tvrdost vody a zbavuje ji přebytečných minerálů (železo, mangan, měď).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vhodný především pro preventivní aplikaci při napuštění bazénu studniční vodou, která je velmi bohatá na minerály. Ty při kontaktu s chlórem způsobují hnědý zákal bazénové vody. Přípravek snižuje tvrdost vody a zbavuje ji přebytečných minerálů (železo, mangan, měď). Vhodný především pro preventivní aplikaci při napuštění bazénu studniční vodou, která je velmi bohatá na minerály. Ty při kontaktu s chlórem způsobují hnědý zákal bazénové vody.

Vzhled a složení
Světle žlutá kapalina. Obsahuje hydroxid sodný a ethylendiamintetraacetát tetrasodný.

Působení
Přípravek brání vzniku minerálních usazenin na stěnách a na dně vířivé vany. Je vhodný zejména ke stabilizaci problémových minerálů jako jsou železo, měď, mangan a vápník. Účinná látka se na problémové minerály naváže a zabrání tak jejich nežádoucím účinkům. možné zabarvení vody do hněda vlivem oxidace iontů železa po zachlorování neošetřené studniční vody. Pokud je vířivý bazén napuštěn tvrdou nebo jinak mineralizovanou vodou (nejčastěji studniční vodou), dochází k vytváření minerálních usazenin. Na tyto usazeniny snadno přisednou nejrůznější nečistoty, které pak tvoří živnou půdu pro růst bakterií a řas.

Návod k použití a dávkování
Přípravek aplikujte na volnou hladinu vody při běžící filtraci. Aby byl účinek přípravku správný, použijte ziskrující přípravky Projasňovač nejdříve 24 hodin po přidání přípravku Studna Minerál. Při současném použití těchto přípravků totiž dochází ke snížení účinnosti.

Způsob aplikace
Pro dosažení optimálního účinku je třeba nejprve upravit pH vody na cca 6,8–7,2. Přípravek účinkuje nejlépe při přidání do čerstvě napuštěné vody, ještě před jejím prvním zachlorováním. První zachlorování doporučujeme nejdříve 24 hodin po aplikaci přípravku Studna Minerál. Počáteční dávka je 25 ml na 1 m3 vody ve vířivém bazénu. Pokud víte, že zdrojová voda pro Váš vířivý bazén je velmi tvrdá nebo obsahuje zvýšené množství problémových minerálů (železo, mangan, apod.), zvyšte počáteční dávku až na 75 ml na 1 m3 vody v bazénu. Vždy při doplňování čerstvé vody přilijte při zapnuté filtraci 30 ml/1 m3 vody. Pro vířivé bazény je nejvhodnější tvrdost vody 160 – 240 mg/l ve formě CaCO3.

NEBEZPEČÍ. Dráždí kůži. Způsobuje vážné poškození očí. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Při používání tohoto výrobku nejezte, nepijte ani nekuřte. Používejte ochranné rukavice/ochranné brýle.

Obsah balení
Tekutý přípravek 0,6l.

Výhody bazénové chemie Marimex

Vyrobeno v ČR
Všechny produkty bazénové dezinfekce Marimex jsou vyvinuty, vyráběny a baleny v České republice. Velmi pečlivě se kontroluje původ všech surovin a monitoruje průběh jejich zpracování.
Ověřená účinnost
Více než 25 let se staráme o to, aby voda ve vašich bazénech byla bezpečná a čistá. Kvalita a účinnost bazénové dezinfekce je tak ověřena nejen odborníky, ale také nespočtem spokojených uživatelů.
Komplexní péče
Obsáhlá nabídka produktů chlorové a bezchlorové chemie se komplexně stará o bazénovou vodu během celé koupací sezóny a zároveň spolehlivě odvrátí jakoukoli pohromu v podobě řas či zákalů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.